KARAKOYUNLU
 

Menü

Anket

Türkiye,Ermenistan ile sınır olan Alican Sınır kapısını açsınmı açmasınmı
Hiç Bir Durumda Açılmasın. (%73,2)
Açılsın (%14,9)
Şartlarımız kabul edildikten sonra açılsın (%11,7)

Toplam Oy: 587

Tüm Anketler

Takvim

« Haziran - 2024

»

PT SL ÇŞ CM CT PZ
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

İstatistikler

 Toplam Hit: 7341037
 Sitede Aktif: 10
 Ip: 172.71.222.211
 Browser: Default - 0.0
 Toplam Kategori: 19
 Toplam Blog: 275
 Toplam Yorum: 121
 Toplam Resim: 0
 Toplam Mesaj: 122

Etiket Bulutu

CANKAT

Site Kurucusu

Sefer KARAKOYUNLU

1969'da Iğdır Karakoyunlu'da doğdu. İlkokul ve Ortaokul öğrenimini Karakoyunlu'da, Lise öğrenimini Iğdır'da bitirmiştir. 1999 yılında Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümü mezunudur. Halen Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi 4 üncü sınıf öğrencisidir.

1989-1990 yıllarında Askerliğini GATA H.Paşa Askeri Hastanesinde tamamladı. 1990-1998 yıllarında Altıyol Eğitim kurumlarında yöneticilik yaptı. 1999 yılında Bahariye Sürücü Kursu ve Mesleki Eğitim Kurumlarını kurdu. Türkiye'de Sürücülük alanında birçok yeniliğe öncülük yaparak sürücülerin bilinçlendirilmesi ile ilgili birçok çalışma yaptı. İlk kez simülatörlü eğitimi başlatarak sürücülükte adeta Ülkemize çağ atlattı. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Mesleki Eğitim Kursları açarak istihdam alanında hayata geçirdiği projelerle binlerce insana iş imkânı sağladı. Yapmış olduğu Başarılı çalışmalarla birçok basın kuruluşunun ana haber bülteninde yer aldı.

Türkiye Azerbaycan Derneği Kurucu Başkanıdır. Çeşitli yurt içi ve yurt dışı sivil toplum kuruluşlarında görevler üstlendi. Azerbaycan ve Türkiye arasında gönül köprüsü kurarak iki kardeş ülke arasında var olan dostluk, kardeşlik ve dayanışma bağlarını güçlendirerek bu kardeşliğin en üst seviyelere taşınmasına vesile oldu.

Türk Dünyası adına birçok çalışma yaparak Türk Dünyasının ortak problemi olan asılsız soykırım iddiaları ve Karabağ Hocalı soykırımı ile ilgili birçok seminer, panel ve konferanslar düzenleyerek soykırım yalanlarını tüm dünya kamuoyunun dikkatine sunarak toplum üzerinde tarih bilinci oluşturdu.

Iğdır ve bölgenin tanıtılması için birçok sivil toplum kuruluşunda görevler alarak yöneticilik yaptı. Özellikle Iğdır'ın tanıtılması ve folklor yarışmaları için İstanbul'a gelen heyetlere her zaman yardımcı oldu.

Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümlerini düzenledi. Iğdır'da birlik ve dayanışmanın sağlanması için "Gurbetten Sılaya Kültür Sanat ve Müzik Şöleni” düzenledi. Iğdır'ın tanıtılması için Fotoğraf sergisi açarak Iğdır'ın güzelliklerine dikkat çekti. Iğdır'la ilgili meselelere duyarsız kalmayarak basın açıklamalarında bulundu. Dünya Azerbaycanlılar Kongresi, Avrupa Azerbaycanlılar Kongresi ve Türk Konseyi üyesi olup Türk Dünyası ile ilgili birçok çalışmaya aktif olarak katıldı.

2012 yılında Almanya'nın başkenti Berlin'de yapılan Avrupa Azerbaycanlılar Kongresinde Türkiye temsilcisi olarak seçildi. Türkiye - Azerbaycan ve Türk Dünyasının birlik ve dayanışması adına yapılan tüm çalışmalara aktif olarak katılmaktadır.

İş hayatının yanı sıra fikri hayatının sorumluluğu gereği birçok kurum ve kuruluşta Türk Dünyasının geleceği ve soykırım meseleleri ile ilgili paneller ve sempozyumlar düzenleyerek tarih bilincinin oluşmasına katkı sağlamıştır. Aynı zamanda Türk Dünyası ve soykırım meseleleri ile ilgili birçok televizyon programına katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kadıköy İlçe Başkanlığında Türk Dünyasından Sorumlu Başkanlığından Iğdır 25 nci dönem Milletvekilliği Aday Adaylığı için istifa etmiştir.

25.Dönem MHP Iğdır Milletvekili Adayı oldu. 

EĞİTİMCİ: 

 • 24 Yıl Milli Eğitime Bağlı Sürücü ve Meslek Eğitim Kursları İşletmekteyim.

 • Trafik Çevre Seminerleri ve Simülatörlü Eğitim vermekteyim.

 • Türkiye Azerbaycan Derneği Kurucu Başkanı

 • Iğdırlılar Dayanışma ve Kültür Derneği Kurucu Başkan yardımcısı,

 • KAİSİAD Kars Ardahan Iğdır İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

 • İSTAD- İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı,

 • İstanbul Sürücü Kursları Derneği Kurucu Başkan Yardımcısı,

 • Sürücü Kursları Konfederasyonu Genel Başkan yardımcısı.

 • İstanbul Ticaret Odası Daimi Üyeliği.

 SİYASİ BİLGİ VEDENEYİM

İstanbul Milliyetçi Hareket Partisi

Kadıköy İlçe Başkanlığı

Türk Dünyasından Sorumlu Başkan Yardımcılığı

ALINMIŞ BAŞARI ÖDÜLLERİ

 • TÜTEV-Türkiye kazaları önleme Vakfı tarafından Trafikle ilgili yaptığı çalışmalar ve Türkiye'de ilk simülatörlü eğitimi kurduğu için Teşekkür Belgesi.

 • Türk Dünyasının Birlik ve Dayanışması adına yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Azerbaycan Dede Korkut Vakfı tarafından Gızık Ürek(Altın Kalp)Altın madalya ödülü.

 • Mesleki Eğitim ve istihdam alanında yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından iki defa Özel Başarı belgesi,

 • Avrasya- 1 Vakfı ve İstanbul Üniversitesi Tarafından Teşekkür Belgesi,

 • Asam Tarafından Onur Plaketi,

 • Atxem-Azerbaycan ve Türk Dili konuşan Halkların Dayanışma merkezi tarafından Türk Dünyası Onur Belgesi,

 • Azerbaycan Matbuat Şurası tarafından Onur Diploması,

 • Aşık Şemşir Medeniyet Ocağı Tarafından Onur Diploması

 •  Yüzden Fazla Kurum ve Kuruluştan Onur Plaketi ile ödüllendirilmiştir. 

   

SİYASETE İLİŞKİN DÜŞÜNCE VE PROJELER

Günümüz şartlarında Ülkemin ve Türk halkının geleceği ve bekası için siyasete girmeğe karar verdim.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edeceğim Ülkemin ve Iğdır İlinin kalkınması için var gücümle çalışacağım. Bulunduğum makamda yapacağım görevi Halka ve Hakka hizmet olarak düşünüyorum.

Temsil etmeği düşündüğüm Iğdır İlinde önce hoşgörü, kardeşlik ve dayanışmayı sağlayarak, işsizlik, alt yapı, su, doğalgaz ve sınır ticareti gibi problemlerin çözümü için, halkla ele ele verip var gücümle çalışacağım. Yapacağımız projelerle Iğdır’ı Turizm cennetine çevirerek bir çok projenin hayata geçmesi için halkla ele ele verip tüm hayallerimizi gerçekleştirmek için var gücümüzle ÇALIŞACAĞIZ ÇALIŞACAĞIZ ÇALIŞACAĞIZ.. 

25 Yıllık eğitimciyim. Yıllardır üretmiş olduğumuz projelerle istihdama binlerce insan  kazandırmaktayız. Fırsat verildiği takdirde bu çalışmalarımı daha geniş çaplı projelerle halkımın hizmetine sunmak isterim.

Trafik kazaları Ülkemizin en büyük problemlerinden biridir. Yıllardır sürücülere vermiş olduğumuz seminerlerle bu alanda oluşan eksiklerin ve hataların giderilmesi için sürücülükle ilgili topyekün eğitim güncellemesi ve somut çalışmalar yapılmalıdır. Trafik cezaları ve araç taşıt pullarından elde edilen gelirler sürücülerin eğitimine aktarılmalıdır.

20 yıla yakındırTürkiye-Azerbaycan dostluğu kardeşliği ve dayanışması adına çok büyük çalışmalar yaptık. Türk dünyasının geleceği ile illgili birçok seminer ve konferanslar düzenledik. Bu çalışmaları daha geniş çaplı düşünerek hayata geçirebilirim.

İstanbul Ticaret odasının daimi üyesi olup evli ve üç çocuk babasıdır.


 
Cankat.Net