KARAKOYUNLU
 

Menü

Anket

Türkiye,Ermenistan ile sınır olan Alican Sınır kapısını açsınmı açmasınmı
Hiç Bir Durumda Açılmasın. (%73,2)
Açılsın (%14,9)
Şartlarımız kabul edildikten sonra açılsın (%11,7)

Toplam Oy: 587

Tüm Anketler

Takvim

« Şubat - 2024

»

PT SL ÇŞ CM CT PZ
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29

İstatistikler

 Toplam Hit: 7229023
 Sitede Aktif: 1
 Ip: 172.70.39.210
 Browser: Default - 0.0
 Toplam Kategori: 19
 Toplam Blog: 275
 Toplam Yorum: 121
 Toplam Resim: 0
 Toplam Mesaj: 122

Etiket Bulutu

CANKAT

 

    Tavsiye Et İndir (.doc) Okunma: 2821
Sarkozy’i ve Fransa Parlamentosu nu KINIYORUZ


Sarkozy’i ve Fransa Parlamentosu nu KINIYORUZ

Fransa Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy'nin Ermenistan';ı ziyareti sırasında Türkiye ile ilgili yaptığı açıklamalarına tepki gösteren İstanbul Türkiye Azerbaycan Derneği, sözde soykırımı inkar edene ceza verilmesini öngören yasaya da tepki gösterdi.

Sarkozy’nin oy kaygısı ve tamamen ırkı yaklaşımlarla gündeme getirilen sözde ermeni Soykırımı meselesine tepki gösteren dernek başkanı Sefer Karakoyunlu tarafından yapılan açıklamada, “Yaklaşan Fransa seçimlerinde 500 bin Ermeni’nin oylarını nasıl alırım hesabında olan Nicolas Sarkozy yalan yanlış hezeyanlarda bulunmaktadır, Asıl soykırıma uğrayan Türklerdir. Sarkozy’ye şunu sormak lazım; Anadolu’ da Kafkaslarda Azerbaycan’da Ermenilerin zulmüne maruz kalmayan aile yoktur. Asıl soykırımı Ermenistan yapmıştır. Bu soykırım meselesi Türk halkının sabrını taşırmaktadır. Fransa Parlamentosu, Ermenistan’a yardım etmek istiyorsa bu konuyu çözülebileceği bir ortamın oluşmasına yardımcı olmalıdır. Bu iş tarihçilerin çözebileceği bir meseledir. Fransa ve Avrupa’nın bu konudaki tutumu yanlıdır.

Türkiye Cumhuriyeti defalarca, karşılıklı olarak arşivlerimizi açalım, gerçekler ortaya çıksın demesine rağmen Ermenistan bugüne kadar olumlu bir adım atmamıştır. Üstelik daha dün Hocalı’da yaptıkları soykırım yetmezmiş gibi, yıllardan beri Azerbaycan topraklarının yüzde yirmisi işgal altında tutmaktadırlar Fransa adil bir tutum sergilemek istiyorsa bu soykırımı ve işgali gündeme taşımalıdır.

Türkiye Sınırları içinde binlerce Ermeni soylu Türk vatandaşı yaşamakta ve hiçbir problemle karşılaşmamaktadır. Bizimle aynı haklara sahiptirler. Buna karşılık Eski kadim bir Türk yurdu olan Ermenistan sınırları içinde bir tek Türk bırakılmamıştır. Türkiye’de yüzlerce kilise mevcuttur ama Ermenistan’da bir tek cami yoktur. Ecdattan kalan camiler ya yıkılmış ya da yok edilmiştir. İşte Soykırım budur. Fransa Parlamentosu Soykırım yalanını tekrarlayıp duruyor. Oysa 1992’de Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesinde ve Hocalı kasabasında Ermenilerin yaptıkları asıl soykırıma sessiz kalınmaktadır. Bu durum Türk kamuoyunun dikkatinden kaçmamakta ve sabrını taşırmaktadır.

İktidarda kalabilmek için böyle talihsiz bir söylemde bulunan ve bu konuyu parlamentoya taşıyan Sarkozy’i ve Fransa Parlamentosu nu KINIYORUZ, dileğimiz şu ki, iki halkın arasına kin ve nefret tohumu ekilmemesi, yüz yıllık kan davasının son bulması ve bu soykırım yalanlarının bir daha gündeme gelmemesidir.” şeklinde konuştu.

Metin YILDIRIM-İstanbul

  # Yorum Yaz #

İsim :

Yorum :
(Max. 400 Karakter)

 

 
Cankat.Net