KARAKOYUNLU
 

Menü

Anket

Türkiye,Ermenistan ile sınır olan Alican Sınır kapısını açsınmı açmasınmı
Hiç Bir Durumda Açılmasın. (%73,2)
Açılsın (%15,0)
Şartlarımız kabul edildikten sonra açılsın (%11,7)

Toplam Oy: 586

Tüm Anketler

Takvim

« Eylül - 2023

»

PT SL ÇŞ CM CT PZ
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

İstatistikler

 Toplam Hit: 7085070
 Sitede Aktif: 1
 Ip: 172.70.34.224
 Browser: Default - 0.0
 Toplam Kategori: 19
 Toplam Blog: 275
 Toplam Yorum: 121
 Toplam Resim: 0
 Toplam Mesaj: 122

Etiket Bulutu

CANKAT

 

    Tavsiye Et İndir (.doc) Okunma: 2401
Dünya Azerbaycanlılar III.Kurultayı Muhteşem geçdi


Dünya Azerbaycanlılar III.Kurultayı Muhteşem geçdi

Azerbaycan'ın Başkenti Bkü'de III:Dünya Azerbaycanlılar Kurultayı yapıldı.
Cumurbaşkanı İlham Aliyev isğal edilmiş toprakları sülh yolu ilə də mümkün olmazsa gerekirse de savaşla geri alacağız dedi.

Azərbaycanın baş kenti Baküde 3-cü Dünya Azerbaycanlılar Kurultayı Gercekleşdirildi.
...Haydar Aliyev Sarayında gercekleşdirilen ve dünyanın ceşidli yerlerinde yaşayan bin iki yüz civarında azerbaycanlının katıldığı kurultayda bazi kararlar alındı.
Kurultayın acılışında konuşan Cumurbaşkanı İlham Aliyev yurtdışında oturan azerbaycanlıların kurmuş olduğu diaspora teşkilatları Azerbaycanın haklı davasını ermenilerin yalan ve iftiralarını işğalciliyini her alanda dünya kamuoyuna anlatmakdadırlar bundan sonra da diaspora teşkilatlarımızı daha güclü ve aktiv hale getireceyiz.Bu işlerde emek veren soydaşlarımıza teşekkür ederim dedi.
20 yılda Azerbaycanın gelişdiyini enerji ve pertol sayesinde güclendiyini halkın iktisadi yaşantısının düzeldiyini ifade ederek,artıq Azerbaycan ekonomik ve askeri alanda güclenmişdir daha cok da güclenecekdir şeklinde konuşdu.
Karabağ ve diger işgal edilmiş topraklar konusuna deyinen İlham Aliyev bu konuda Azerbaycan haklı durumdadır,uluslar arası teşkilatlar Azerbaycanın haklılığını doğrulamışdır,fakat ermeniler sülhe yanaşmıyor amma eninde sonunda toprakları geri alacağız ve Azerbaycanın toprak bütünlüyünü sağlayacagız.Bu topraklar icin herşeyi göze alarak,ya sülh ve hukuk yolu ile yada savaşla geri alacağız.Ordumuz gücludur işğal edilen toprakları savaşla geri ala bilecek gücümüz vardır.
Daha sonra kurultayda konuşan yirmiden fazla konuşmalacı diasporların Azerbaycanın halkı davasını her alanda anlatdığını ermenilerin azerbaycanlılara karşı yürütdüyü cirkin politikaları cürütdüyünü uydurdukları yalanlarını belgelerle cürüterek gereken cevabı verdiklerini Azerbaycanın haklılığını Avrupa ülkelerinde kabul etdirdiklerini daha cok ilgi ve alaka beklediklerini ifade etdiler.
Azerbaycanın diaspora üzre devlet kurumunun başkanı Nazim İbrahimovda şu anda Dünya çapında 416 tane diaspora teşkilatının kurulduğunu ve bu sayın gelecekde artıcağını söyledi.
Kurultayda İğdır Mhp millet vekili Sinan Ogan da yapdığı konuşmada Diasporanın önemini konusuna deyinerek Azerbaycan ve Turkiye diaspora teşkilatlarının artık tek catı altında birleşmesi zamanı gelmişdır ermeni yalanlarına karşı tek yumruk olmayız dedi.

Kurultay sonunda MHP Iğdır Millet Vekili Dr Sinan OĞAN'a Devlet Üstün madalyası verildi.

          Sefer Karakoyunlu

İstanbul Türkiye Azerbaycan Derneği

                Başkanı

  # Yorum Yaz #

İsim :

Yorum :
(Max. 400 Karakter)

 

 
Cankat.Net